EXILIS - PRZEŁOMOWY SYSTEM DO MODELOWANIA SYLWETKI I REDUKCJI TKANKI TŁUSZCZOWEJ


EXILIS to innowacyjna metoda dająca spektakularne efekty w postaci redukcji cellulitu, zmniejszenia obwodu ciała, ujędrnienia oraz wygładzenia skóry. Jest to niechirurgiczna alternatywa dla liposukcji i lipolizy iniekcyjnej, bez drakońskiej diety i intensywnych ćwiczeń fizycznych.

EXILIS łączy w sobie dwa mechanizmy, do tej pory stosowane w medycynie estetycznej wyłącznie oddzielnie- terapię ultradźwiękami i radiofrekwencję. Urządzenie podgrzewa wybrany obszar ciała do temperatury ponad 40 stopni Celsjusza, co powoduje przyśpieszenie procesów metabolizmu i rozbicie komórek tłuszczowych. Zmagazynowany w nich tłuszcz zostaje rozpuszczony, a następnie uwolniony z komórek i zużytkowany przez organizm jako zaplecze energetyczne. Połączenie ultradźwięków z energią o wysokiej częstotliwości pozwala dotrzeć do wcześniej trudno dostępnej tkanki i zastosować terapię. System EXILIS jest kierowany na dokładnie określoną głębszą tkankę tłuszczową natomiast kontaktowe chłodzenie powierzchni reguluje temperaturę skóry i chroni delikatne struktury skórne. W trakcie zabiegu fale ultradźwiękowe przerywają zwłóknienia w strukturach tłuszczowych, dzieląc pakiety komórek na pojedyncze jednostki. Nieosłonięte komórki tłuszczowe są wtedy dużo łatwiej dostępne i podatne na skuteczną terapię. Następnie energia o wysokiej częstotliwości powoduje precyzyjne, głębokie nagrzewanie tkanki. Inicjowana jest aktywność metaboliczna i przyspieszone zostają procesy lokalnej lipolizy tkanki tłuszczowej. Cysterny tłuszczowe zostają rozbite i rozpuszczone, a następnie odprowadzone do węzłów chłonnych. W tym samym czasie następuje proces niszczenia komórki tłuszczowej zwanym apoptozą – objętość komórki tłuszczowej zmniejsza się i tkanka ulega redukcji. Rozgrzewanie nie tylko rozbija komórki tłuszczowe, lecz także wpływa na odbudowę kolagenu.

DLA KOGO PRZEZNACZONY JEST ZABIEG

  • Dla osób chcących poprawić i wysmuklić sylwetkę poprzez redukcję tkanki tłuszczowej
  • Dla osób chcących wymodelować wybrane części ciała i poprawić ich kontur
  • Dla osób chcących poprawić napięcie i ujędrnienie skóry poprzez zwiększenie gęstości skóry
  • Dla osób chcących zredukować cellulit i rozstępy.

KORZYŚCI I EFEKTY

  • Redukcja tkanki tłuszczowej [ wyraźny ubytek tkanki tłuszczowej w miejscach poddanych zabiegowi ].
  • Redukcja objętości tłuszczu.
  • Poprawa konturu ciała.
  • Wysmuklenie sylwetki.
  • Remodelowanie wybranych obszarów ciała poddanych zabiegowi [szczególnie miejsc opornych na dietę i ćwiczenia ].
  • Ujędrnienie skóry i poprawa napięcia skóry [ zwłaszcza po ciąży ].
  • Zwiększenie gęstości skóry.
  • Redukcja cellulitu.
  • Redukcja rozstępów.

PRZECIWWSKAZANIA

  • Niewydolność serca
  • Stymulator serca
  • Epilepsja
  • Choroby naczyń tj. żylaki
  • Menstruacja
  • Ciąża
  • Niewydolność nerek lub wątroby
  • Choroby nowotworowe

TMT mezoterapia Mesoestetic


TMT to zabieg umożliwiający wprowadzenie dużej ilości substancji czynnych do głębszych warstw skóry bez przerywania ciągłości naskórka i bez iniekcji. Polecany jest na różne problemy skórne, jak: zmarszczki, cellulit, rozstępy czy wiotkość skóry. Metoda ta jest całkowicie bezbolesna, nie powoduje podrażnień, obrzęków czy krwiaków.

Dlatego sprawdza się nie tylko jako zabieg terapeutyczny ale również upiększający na tzw. „wielkie wyjście”, zwłaszcza że może być wykonywany o każdej porze roku.

TMT to zabieg oparty na transdermalnym systemie dyfuzyjnym, który działa dużo głębiej niż stosowana powszechnie tzw. mezoterapia bezigłowa. Urządzenie wykorzystuje zjawisko elektroforoporacji, czyli kombinacji 2 rodzajów prądu - szybkozmiennego i stałego. Umożliwia to znaczące zwiększenie ilości i głębokości działania (do 3mm w głąb skóry) substancji aktywnych, co jest niemożliwe np. w przypadku jonoforezy. Najważniejszą zaletą TMT są różne możliwości zastosowań wykorzystujące znane w kosmetologii substancje aktywne. W terapii odmładzająco-regenerującej twarzy stosuje się krzemionkę organiczną, proteiny o działaniu napinającym, kwas hialuronowy oraz witaminę C.

Zabieg TMT gwarantuje szybkie i widoczne rezultaty w redukcji zmarszczek i bruzd, na przykład fałd nosowo-wargowych, „kurzych łapek”. Daje również dobre efekty liftingujące, poprawia koloryt oraz strukturę skóry twarzy. Ujędrnia szyję i dekolt.

Termolifting Zaffiro ITP Esthetique


Zaffiro to urządzenie włoskiej firmy Estelougue przeznaczone do termo liftingu skóry. Na rynku polskim obecne jest od 2009 roku za sprawą firmy ITP Esthetique, to idealne rozwiązanie dla tych pacjentów, którzy chcą skutecznie ujędrnić skórę i zminimalizować zmarszczki grawitacyjne bez zastosowania metod inwazyjny

Zaffiro jest zabiegiem absolutnie bezbolesnym. W czasie termo liftingu pacjent odczuwa jedynie delikatne ciepło na skórze. Nie pozostawia żadnych śladów na skórze i trwa bardzo krótko. Można go wykonać dosłownie w przerwie na lunch.

Zaffiro jest skuteczne na wszystkich partiach ciała. Może poprawić wygląd nie tylko twarzy czy szyi, ale idealnie sprawdza się również w zabiegach pociążowych, czy skórze dekoltu, dłoni, ramion, pośladków, ud, nad kolanami . Jest więc bardzo uniwersalną i przyjemną metodą zagęszczania skóry.

Zabieg zaffiroZ wiekiem drastycznie spada ilość kolagenu w skórze. Pojawiają się zmarszczki i bruzdy, skóra zaczyna wiotczeć, traci elastyczność i staje się coraz bardziej podatna na działanie siły grawitacji. Proces ten można jednak powstrzymać, a istniejące już zmarszczki i niedoskonałości zlikwidować za pomocą zabiegu wykonywanego przy pomocy Zaffiro.

Urządzenie emitując promieniowanie podczerwone IR o specjalnie dobranej długości fali (750-1800 nm) powoduje jednolite i stopniowe rozgrzanie głębokich warstw skóry właściwej (65°C) ze stałym, ochronnym chłodzeniem powierzchniowym. Efekt termiczny, zachodzący w dolnych warstwach skóry, powoduje podgrzanie i podrażnienie włókien kolagenowych, co skutkuje ich gwałtownym skurczeniem się do pierwotnej długości. W efekcie skóra zostaje zagęszczona i ściągnięta, zwiększa się jej napięcie oraz elastyczność, zmianom ulega również jej struktura, zmarszczki zostają wygładzone, co widać już po paru chwilach od rozpoczęcia zabiegu.

Drugim, długofalowym skutkiem, jest pobudzenie i stymulowanie fibroblastów do produkcji nowych włókien kolagenowych. Zwiększona zostaje o około 30 procent produkcja kolagenu, co daje efekt poprawy gęstości skóry i liftingu. Proces tworzenia się kolagenu następuje stopniowo, stąd końcowy efekt odmłodzenia skóry uzyskujemy 3-6 miesięcy po zabiegu.

Kiedy już zdecydujesz, na którym obszarze ciała chcesz ujędrnić skórę, przychodzi czas na zabieg. Osobom powyżej 35 roku życia rekomenduje się wykonanie 4 zabiegów w odstępach miesięcznych.

Po oczyszczeniu skóry, nakłada się specjalny chłodzący żel, który ułatwia operowanie głowicą po skórze. Głowica wykonana ze szlachetnego szkła szafirowego emitująca światło podczerwone przykładana jest do skóry pacjenta.

Pierwsza faza zabiegu Zaffiro rozpoczyna się schłodzeniem skóry w celu przygotowania jej do działania promieniowania IR i ochrony naskórka przed poparzeniem. Następnie, zawarty w skórze właściwej kolagen, zostaje podgrzany przy użyciu specjalnej, szafirowej głowicy emitującej podczerwień. Ponowne schłodzenie równoważy obszar zabiegowy zgodnie z zasadą zimno-ciepło-zimno. Druga faza zabiegu obejmuje łagodzący i relaksujący miejscowy masaż coolerem o temperaturze chłodzenia 0-20°C.

Po zabiegu, w celu wspomożenia syntezy kolagenu, zaleca się zabiegi z użyciem witaminy C.

Zabieg jest bezbolesny i pacjent nie odczuwa żadnego dyskomfortu. Skóra po zabiegu wygląda naturalnie. Bezpieczeństwo zapewnia zaawansowany system chłodzący. Jedynie w nielicznych przypadkach występuje minimalne zaczerwienienie, które po kilku godzinach ustępuje. Zabieg można wykonywać bez względu na fototyp skóry, również na skórach opalonych, a także tych z problemami naczyniowymi, których wygląd można dzięki zabiegowi poprawić.

Ogromną zaletą  Zaffiro jest to, że skutecznie działa na wszystkie partie ciała, gdzie skóra potrzebuje ujędrnienia. My sami z reguły koncentrujemy się na młodym wyglądzie twarzy, szyi i dekoltu. A przecież są inne partie ciała, które z wiekiem czy wskutek ciąży lub szybkiej utraty wagi, również potrzebują wsparcia w postaci poprawy napięcia skóry.

Dlatego właśnie Zaffiro znakomicie sprawdza się również na skórze dłoni, ramion, brzucha, pośladków, nad kolanami czy na pośladkach lub wewnętrznej stronie ud.

Wskazania do zabiegu:

  • utrata jędrności skóry na twarzy, szyi i dekolcie  w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała
  • utrata jędrności skóry ciała w wyniku procesu starzenia lub utraty dużej masy ciała (brzuch, wewnętrzne partie ud i ramion, skóra nad kolanami)
  • chęć poprawy wygładu skóry dekoltu i piersi
  • chęć obkurczenia skóry na brzuchu u kobiet po porodzie
  • bruzdy wargowo-nosowe, zmarszczki
  • chęć poprawienia owalu twarzy
  • opadające policzki

Jakich efektów można się spodziewać?  w pierwszej kolejności efekt w postaci ujędrnienia, rozświetlenia skóry jest widoczny już w czasie zabiegu.

Zaffiro niweluje wszelkie obwisłości na twarzy i szyi, poprawia owal twarzy, podnosi opadające policzki. Likwiduje bruzdy wargowo-nosowe, wygładza zmarszczki, zwiększa napięcie i elastyczność skóry. Poprawia owal twarzy i podnosi opadające policzki.

Doskonale obkurcza skórę na brzuchu u kobiet po porodzie. Likwiduje obwisłość skóry na wewnętrznej stronie ramion, ud oraz modeluje obszar nad kolanami. Poprawia skórę dekoltu i wpływa pozytywnie na wygląd opadających z wiekiem piersi.

Przed rozpoczęciem terapii, osoba za nią odpowiedzialna, przeprowadzi z Tobą szczegółowy wywiad w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań.

Przeciwwskazania:

  • Ciąża i okres karmienia piersią
  • Otwarte rany
  • Choroby nowotworowe i autoimmunologiczne
  • Choroby tkanki łącznej
  • Okres dwóch tygodni od zastosowania wypełniaczy (botoks, restylane itp.)

CRIOLIFT Filorga


Naturalny lifting Metoda poparta badaniami medycznymi w wyjątkowy sposób łączy działanie krioterapii z preparatami głęboko odżywczymi.

Wskazania 
bio-med.pl Odświeża i pobudza skórę.
bio-med.pl Przywraca owal i dawne rysy twarzy.
bio-med.pl Unosi opadające policzki i zmniejsza „chomiki”.
bio-med.pl Ujędrnia wewnętrzną część ramion, zwiotczałą skórę brzucha i biustu.
bio-med.pl Wspomaga leczenie rozstępów.

Przeciwskazania
bio-med.pl Problemy z zatokami,
bio-med.pl Opryszczka,
bio-med.pl Migreny,
bio-med.pl Przeziębienia.

Działanie ujędrniające
Cryolift oddziałuje na poziomie:
 bio-med.pl naskórka,
bio-med.pl skóry właściwej,
bio-med.pl tkanki podskórnej,
bio-med.pl przyspiesza mikrokrążenie

CRYOLIFT
zmiany w skórze pod wpływem zimna
bio-med.pl Kontrolowane znieczulenie - nagłe zahamowanie przewodzenia nerwowego.
bio-med.pl Szok termiczny
bio-med.pl Paradoks naczynioruchowy skurcz → rozkurcz naczyń krwionośnych « efekt pompujący ».
bio-med.pl Dermokrioforeza - zwiększenie przepuszczalności skóry i penetracji składników aktywnych.
Cryolift to metoda, poparta badaniami medycznymi, która łączy działanie substancji odmładzających i przywracających młodzieńczą aktywność skóry z efektem krioterapii. Zjawisko krioterapii wykorzystuje działanie ujemnych temperatur do celów terapeutycznych. Zabieg przeprowadza się za pomocą aparatu z sondą uwalniającą zimno o temperaturze od -10 do - 18C . Gwałtowne oziębienie skóry powoduje zwiększone mikrokrążenie, dotlenienie i odżywienie komórek oraz lepsze wykorzystanie wtłaczanych później składników aktywnych. Znakomicie ujędrnia skórę twarzy, szyi i dekoltu, unosi opadające policzki, w znaczny sposób zmniejsza tzw. chomiki. Może byc stosowany do ujędrniania skóry na brzuchu, biuście (np. po ciąży). Jest on całkowicie bezbolesny. Skóra odzyskuje jędrność, elastyczność oraz blask.
Do wtłaczanych substancji należą:
bio-med.pl NCTF żel – kluczowy składnik wykorzystywany w mezoterapii Wyjątkowy kompleks polirewitalizujący - stanowi bombę składników odżywczych. Jest bogaty w witaminy, aminokwasy, koenzymy, kwasy nukleinowe i antyoksydanty. Posiada właściwości intensywnie regenerujące skórę. Stymuluje różnorodne reakcje biochemiczne w skórze.
bio-med.pl Kolagen żel – składnik intensywnie nawilżający Cząsteczki frakcjonowanego trójpeptydu kolagenu. Zatrzymuje wodę w tkankach łącznych. Silnie nawilża skórę.
bio-med.pl DNA żel – składnik silnie regenerujący Otrzymywany z kawioru łososia. Stosowany do syntezy protein z aminokwasów. Kondycja skóry zależy bezpośrednio od odpowiedniej struktury.

Emerge ™


Emerge™ to laser frakcyjny przeznaczony do usuwania i redukcji powierzchownych niedoskonałości skóry. Zabieg wykonywany przy użyciu odpowiednio dobranej długości lasera frakcyjnego. Jest on skierowany do tych osób, które borykają się z problemem drobnych zmarszczek. Znakomicie sprawdza się u pacjentów chcących pozbyć się charakterystycznych zmian wokół oczu, tzw. kurzych łapek.

Zabieg laserem Emerge™ eliminuje również drobne przebarwienia na skórze.

Zabieg  nie wymaga podania znieczulenia miejscowego. Po oczyszczeniu skóry głowica przykładana jest do skóry pacjenta i po jej uruchomieniu w skórę wprowadzane są  mikrowiązki światła, które  penetrują skórę na poziomie powyżej 1,5 mm. Im głębsze kolumny, tym większa ilość nowej tkanki.  Skoagulowane złogi komórkowe są zastępowane zregenerowaną tkanką.

Większość pacjentów odczuwa minimalny dyskomfort w trakcie zabiegu i po jego zakończeniu. W niektórych przypadkach zaleca się delikatne środki przeciwbólowe podczas procedury i po jej zakończeniu.

Większość z zabiegów nie trwa dłużej niż godzinę. W zależności od kondycji skóry, wystarczy jedna sesja lub zaleca się wykonanie serii 3- 6 zabiegów dla uzyskania najlepszych rezultatów.

Tuż po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona. Zaczerwienienie utrzymuje się do wieczora. Mogą po zabiegu widoczne być drobne strupki. Które po tygodniu maksymalnie dwóch tygodniach ulegną całkowitemu złuszczeniu.

Przeciwwskazania:

• Terapie doustne retinoidami (Roaccutan, Accutan) oraz izotretinoiną (Izotek, Curacne, Aknenormin) lub steroidami ;

• Zioła światłouczulające (dziurawiec, nagietek, skrzyp) oraz leki światłouczulające (antybiotyki, antydepresyjne);

• Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe;

• Nowotwory skóry;

• Fotodermatozy;

• Stany zapalne skóry oraz przewlekłe zapalne dermatozy (łuszczyca, atopowe zapalenie skóry);

• Okres 4 tygodni od wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym

• Skóra opalona, stosowanie samoopalaczy lub kremów samoopalających;

• Niedawne peelingi;

• Cukrzyca;

• Ciąża;

•  Obniżenie odporności organizmu;

Endermologie®


Metoda Endermologie™ jest wysoce efektywną metodą leczenia cellulitu, redukcji lokalnych otłuszczeń i służy znacznej poprawie po mastektomii. Terapeuci specjalizujący się w metodzie liposukcji [odsysania tłuszczu] często stosują metodę Endermologie™ przed zabiegiem, aby zmiękczyć tkankę, co ułatwia przeprowadzenie zabiegu odsysania i po zabiegu w celu poprawy stanu i wyglądu skóry.

Technika LPG Endermologie™ opiera się na opatentowanym procesie: Podciśnienie tworzy fałdę skórną, która jest masowana przez dwie elektronicznie sterowane rolki umieszczone w hermetycznej komorze. Nieporównywalną z żadną inną metodą mobilizację tkanki uzyskuje się poprzez różne kierunki i różne prędkości obrotu rolek.

Zadaniem takiego masażu jest stymulacja krążenia krwi, eliminacja toksyn, ograniczenie retencji wody, rozluźnienie struktury tkanki łącznej, zwiększenie lipolizy w tkance tłuszczowej, pobudzenie syntezy kolagenu. Dzięki nieinwazyjnemu, całkowicie bezbolesnemu działaniu zabiegi są nie tylko wysoko skuteczne, ale zapewniają klientom relaks i dobre samopoczucie.

Warto również dodać, że metoda LPG ENDERMOLOGIE™ ma szerokie zastosowanie terapeutyczne i w medycynie sportowej. Z powodzeniem wykorzystywany jest do wspomagania leczenia blizn, oparzeń, obrzęków, bólu kręgosłupa, żylaków, niewydolności żylnej, przeszczepów skóry.

Zabiegi wykonywane są w serii. Aby uzyskać optymalne rezultaty proponowanych jest od 10 do 20 zabiegów wykonywanych dwa razy w tygodniu. Każdy zabieg trwa ok. 35 minut. Zabieg wykonywany jest na całe ciało z pominięciem okolic piersi.

Zabiegi są całkowicie nieinwazyjne, wspomagają jedynie naturalne procesy zachodzące w organizmie. U wielu osób po 15-20 zabiegach efekty są porównywalne do efektów chirurgicznej liposukcji, dlatego Endermologie™ uważa się na świecie za zabieg numer jeden w zwalczaniu cellulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej.

W celu zapewnienia maksymalnego komfortu masaż wykonywany jest przez specjalny kostium, który zapewnia optymalną moc zabiegu i daje możliwość wykonywania płynnych manewrów. Znakomite wyniki, jakie dają zabiegi Endermologie™ można dokumentować pomiarami i zdjęciami wykonanymi przed i po serii zabiegów. W czasie trwania kuracji zalecane jest przestrzeganie zasad zdrowego odżywiania, lekka gimnastyka oraz, w celu uzyskania pełnego efektu drenującego, wypijanie ok. 2,5 l wody dziennie.

Endermologie
Wskazania

• Redukcja cellulitu
• Redukcja tkanki tłuszczowej
• Wymodelowana sylwetka
• Ujędrniona skóra
• Odtruwanie z toksyn

Endermologie™
Przeciwskazania

• Przepuklina
• Naczyniaki
• Żylaki, zapalenie żył
• Nowotwory
• Ciąża [4 miesiące po porodzie, 6 po cięciu cesarskim]
• Uszkodzenia skóry
• Zażywanie leków na krzepliwość krwi